Site haberleri

BAS PROGRAMI KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA

 
Okutman Murat ÖZBOLAT 'ın resmi
BAS PROGRAMI KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA
yazan Okutman Murat ÖZBOLAT - 11 September 2017, Monday, 15:31
 

Arkadaşlar merhaba.

Beypazarı MYO - Bankacılık ve Sigortacılık Program Öğrencilerinin Dikkatine.

Akademik takvim içerisinde "Kayıt İşlemleri" için yapmanız gereken bazı zorunlu işlemler bulunmaktadır.

11 - 17  Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt yenileme işlemleri  yapmanız gerekiyor.

Bu tarihlerde mutlaka kayıt yenilenmesi gerekiyor. Aksi takdirde sınavlara giremezsiniz. Bir dönem kaybetmişsiniz demektir.

BAS I ve BAS II öğrencileri için kayıt  yenileme işlemi:

Kayıt işlemleri aşağıdaki sıra dahilinde yapılmalıdır.

1. Adım: Öncelikli olarak OBS (https://obs.ankara.edu.tr/Account/Login) linkinden Güz dönemi okuyacağınız dersleri seçmeniz gerekiyor.

2. Adım: Vakıflar Bankasına giderek harcınızı yatırmanız gerekiyor.  Vakıfbank şubelerinde öğrenci numaranızı söylediğinizde ekrana borç miktarı gelecektir.

3. Adım: Harcı yatırdıktan sonra OBS'den kaydınızı danışman hocanıza onay için göndermeniz gerekiyor. Onay için gönderilmeyen kayıtları danışman hocanız göremez.

4. Adım: Danışman hocanız kaydınızda hatalı bir işlem görmezse, kaydınızı onaylar. Eğer hatalı bir kayıt yapmışsanız, danışman hocanız kaydınızı reddeder. Reddedilen kaydı tekrar danışman hocanızın ikazına göre yapmanız gerekiyor.

5. Adım: Danışman onayı ile kaydınız yapılmış demektir.

6. Adım. Ancak bu işlemlerden sonra ( http://uzem.ankara.edu.tr/index.php?lang=tr) linkinden dersleri takip edebilirsiniz.

NOT: Yeni öğrenciler için hatırlatma.

a) Kayıt işlemleri https://obs.ankara.edu.tr linkinden,

b) Ders takip işlemleri (sanal dersler) http://lisans.ankara.edu.tr/ link üzerinde yapılmaktadır. İki farklı sistem bulunmaktadır.

KAYT İŞLEMİNDE

I. sınıflar tüm zorunlu dersleri almak zorundadır. BAS programında seçmeli ders yoktur. Seçmeli hiç bir dersi seçmemelidir.

II. Sınıflar kayıt işleminde öncelikli olarak geçen yıldan (I. sınıf) başarısız olduğu ders/dersleri almak zorundadır. Sonrasında II. sınıf derslerini danışman onayı ile 33 saate kadar alabilirsiniz. Yine mezun durumunda ve danışman onayı olmak kaydıyla 39 saate kadar ders alınabilir. Bunun için tüm derslerin alınması kaydıyla mezun olunabiliyorsa ve danışman hocanızda onay veriyorsa 39 saate kadar ders alabilirsiniz.

Kayıt işleminde yaşanacak sorunlarınız için öğrenci numarası, programı ve sınıfı yazarak mailden tarafıma ulaşabilirsiniz.

2017-2018 Eğitim/Öğretim Yılının herkese hayırlı olmasını diliyoruz.

ozbolatmurat@hotmail.com

sevgi ve saygılarımla....