Site haberleri

Güz Yarıyılı Kayıt Yenileme İşlemleri

 
Öğrenci İşleri 'ın resmi
Güz Yarıyılı Kayıt Yenileme İşlemleri
yazan Öğrenci İşleri - 13 September 2017, Wednesday, 11:17
 

Değerli öğrencilerimiz,

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılında kayıt yenileme ve ders seçimi işlemleri 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında https://obs.ankara.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle yapabilirsiniz.

İnteraktif Ders Kayıt süreci ile ilgili tüm işlem ve duyurular için Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sayfasını http://oidb.ankara.edu.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

Uzaktan eğitim programlarına kayıt yaptıran tüm öğrencilerimiz 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında,  ders kaydı/seçimi işlemi sonrasında ders seçim sisteminde belirtilen katkı payı ve uzaktan eğitim materyal ücretini, öğrenci numarasını belirterek Vakıfbank’ a yatırabilecektir.  

OBS’yi kullanarak yaptığınız seçimlerin, ödeme işlemi sonrasında  Danışman tarafından onaylanması ile ders kaydı kesinleşecektir.  

Öğrencilerin ve derslerinin uzaktan eğitim sistemine atanması,  ders kayıt dönemi bittikten sonra  OBS verileri alınarak yapılacağından, öğrencilerimiz bu tarihten itibaren yaklaşık birkaç gün içerisinde (18 Eylül 2017 tarihinden sonra) uzaktan eğitim sistemine giriş yapabileceklerdir.

Sınav Tarihleri, Ders Kitapları, Sınav merkezi tercihi ile ilgili duyurular daha sonra http://lisans.ankara.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.