Site haberleri

ADUZEP Üç ders sınavı duyurusu

Yrd.Doç.Dr. Hakan FURTUN 'ın resmi
ADUZEP Üç ders sınavı duyurusu
yazan Yrd.Doç.Dr. Hakan FURTUN - 5 July 2017, Wednesday, 10:16

ADUZEP

ÜÇ DERS SINAVI DUYURUSU

Yüksekokulumuz Adalet Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programı/ADUZEP öğrencilerinden mezuniyet aşamasında olup en fazla (Üç) dersi kalanlar için 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da Erdem Sokak No:1 Cebeci adresindeki Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nda Ankara Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nin 15. Maddesi uyarınca yapılacaküç ders sınav hakkı tanınmıştır. Bu durumdaki öğrencilerin bu haklarını kullanabilmeleri için hangi dersten/derslerden sınava gireceklerini bildiren dilekçelerini 12-13 Temmuz 2017 tarihleri arasında Yüksekokulumuz öğrenci işleri bürosuna elden vermeleri veya faks/posta/kargo vasıtası ile göndermeleri gerekmektedir. (Posta/kargodaki olası gecikmelerden dolayı 13 Temmuz 2017 tarihinden sonra yüksekokulumuza ulaşan dilekçeler dikkate alınamayacaktır!).

Öğrencilerin üç ders sınavının sonucunda, mezuniyet için gerekli olan 2,00 ortalamayı sağlamaları gerekmektedir.

Sınava girebilmek için öğrencilerin programa ilişkin tüm yükümlülükleri yerine getirmiş olması gerekmektedir, bu yükümlülükler arasında zorunlu staj da yer aldığından, üç ders sınavına girebilmek için zorunlu stajın tamamlanmış olması gerekmektedir. Zorunlu stajını henüz tamamlamamış olan öğrenciler üç ders sınavına giremez.

Sınava girecek olan öğrencilerin son iki yarıyılın birinde ilgili derse/derslere kayıt yaptırmış olmaları gerekmektedir.

Aynı öğretim yılında güz döneminde yapılan üç ders sınavına girip başarılı olamayan öğrenciler bahar döneminde sınavına girip başarısız oldukları dersler için üç ders sınavına giremez.

Sınava girebilecek öğrencilerin listeleri vaki başvurular değerlendirildikten sonra yüksekokulumuz web sayfasında 14 Temmuz 2017 tarihinde ilan edilecektir.

Mezuniyet aşamasında olup üç ders sınavı koşullarını haiz olan tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.

Ekler: Hukuki Dayanak ve Dilekçe Örneği